KOMUNIKACJA - KLUCZOWA UMIEJĘTNOŚĆ

Skuteczna komunikacja jest niezbędna, jeśli chcesz aby inni zrozumieli Twój punkt widzenia. Jej znaczenie nabiera na wartości w warunkach profesjonalnych tj. w interakcji z dostawcami, współpracownikami, w pracy managerów i inwestorów.

Zatem jaki jest przepis na skuteczną komunikację?

Oto mała wskazówka, 4 zasady według John C. Maxella, które pomogą Ci bardziej efektywnie komunikować się, zmniejszyć konflikt w organizacji i stać się lepszym liderem.

1. Poznaj swojego rozmówcę – skoncentruj się na ludziach, do których przemawiasz. Znaj ich potrzeby, zastanów się jakie mogą mieć pytania?

2. Zrozumiały przekaz - kluczem do skutecznej komunikacji jest przejrzysty, prosty, zrozumiały przekaz, nie chodzi wyrażanie się wyszukanym, skomplikowanym słownictwem.

3. Bądź wiarygodny – wiarygodność to podstawa dobrej komunikacji. Jak ją zbudować wśród swoich słuchaczy? Przede wszystkim musisz sam wierzyć w to co mówisz, a następnie postępuj tak ja mówisz.

4. Szukaj reakcji –szukaj potwierdzenia, że Twoje słowa zostały zapamiętane oraz zainspirowały, zainicjowały do działania.