Wysyłasz CV, ale niestety nikt nie dzwoni i nie odpisuje? Sprawdź - może popełniasz, któryś z niżej opisanych błędów:

1. Zbyt duża ilość treści w CV, Twoje CV jest mało przejrzyste.Osoby rekrutujące średnio potrzebują około 6 sekund, by podjąć decyzję, czy kandydat przejdzie do kolejnego etapu rekrutacji, czy nie. Szalenie istotne jest aby Twoje CV przykuło ich uwagę. Zadbaj zatem o to, aby Twój życiorys był prosty i czytelny, dzięki czemu zwiększasz swoje szanse, szanse na przykucie oka rekrutera.

2. Zamieszczanie informacji niezwiązanych ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Nie ma sensu wypisywać wszystkiego, co do tej pory osiągnąłeś, czego nauczyłeś się, doświadczałeś, jeśli to bezpośrednio nie ma związku z pracą, o którą obecnie się starasz. Dokładnie przenalizuj ogłoszenie, wymogi jakie stawiane są kandydatowi, a następnie zabierz się za tworzenie CV. CV szytego na miarę.

3. Słowa, które nic nie znaczą. Unikaj sztampowych określeń. Stwórz swoje CV, a nie CV, które znalazłeś w Internecie albo przepisałeś od koleżanki.

4. Używasz fraz „liczne”, kilka”. Koniecznie zastąp je liczbami, procentami, to na pewno przykuje uwagę rekrutera oraz wzbudzi zainteresowanie przyszłego pracodawcy.

5. Kopiujesz do CV opisy dotychczasowych stanowisk pracy. Skup się na swoich osiągnieciach, przedstaw się od tej strony.

6. Twoje CV ma więcej niż 2 strony. Rekrutrzy niejednokrotnie powtarzają: 2 strony A4 są wystarczające aby przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteś wart zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

7. Błędne dane teleadresowe. Przed wysłaniem CV upewnij się czy podany numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej jest poprawny. Bardzo często podczas edycji CV zdarzają się niezauważalne na pierwszy rzut oka zmiany, które mogą skutkować błędnymi danymi.

8. Kłamstwa/koloryzowanie w CV. Podczas rozmowy łatwo sprawdzić czy informacje przedstawione w CV są zgodne z prawdą. Dotyczy to także poziomu znajomości języków obcych. Nie koloryzuj, bądź sobą i bazuj na swoim rzeczywistym doświadczeniu i umiejętnościach.

9. Zdjęcie z wakacji. Niestety, ale takie fotografie dyskwalifikują kandydatów. Postaw na profesjonalną fotografię.

10. Brak klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu…” Niestety, choćby Twoje CV było najlepsze, wykazałbyś się bezkonkurencyjnym doświadczeniem, bez klauzuli nie zostaniesz zaproszony na rozmowę.